Урок-нагадування до Дня цивільного захисту
Сьогодні у нас урок присвячений Дню цивільної оборони. Ми поведемо мову про найцінніший скарб для кожної людини – життя. Навчимося берегти й захищати себе в надзвичайних ситуаціях, правильно діяти під час стихійних лих, аварій тощо. Щодня у світі фіксують тисячі подій, під час яких відбувається порушення нормальних умов життя і діяльності людей унаслідок:
- аварій;
- катастроф;
- стихійних лих;
- епідемій;
- терористичних актів;
- збройних конфліктів.
У Законі України "Про цивільну оборону України" від 3.02.1993р. говориться, що ,,Кожен громадянин має право на захист свого життя і здоров’я від наслідків аварій, катастроф, пожеж, стихійного лиха та гарантування забезпечення реалізації цього права”.
Завдання цивільної оборони:
- Запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного походження і запровадження заходів щодо зменшення збитків та втрат вразі аварій, катастроф, вибухів, великих пожеж та стихійного лиха.
- Оповіщення населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій у мирний і воєнний часи та постійне інформування його про наявну обстановку.
- Захист населення від наслідків надзвичайних ситуацій.
- Організація життєзабезпечення населення під час аварій, катастроф, стихійного лиха та у воєнний час.
- Організація і проведення рятувальних та ін. невідкладних робіт у районах лиха і осередках ураження.
- Створення систем аналізу і прогнозування, управління, оповіщення і зв’язку, спостереження і контролю за радіоактивним, хімічним і бактеріологічним зараженням, підтримання їх у готовності для сталого функціонування в надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часів.
За походженням надзвичайні ситуації класифікують наступним чином:
- НС природного характеру.
- НС техногенного характеру.
- НС соціально-політичного характеру.
- НС воєнного характеру.
НС техногенного характеру – транспортні аварії (катастрофи), пожежі, неспровоковані вибухи чи їх загроза аварії з викидом (загрозою викиду) небезпечних хімічних, радіоактивних, біологічних речовин, раптове руйнування споруд та будівель, аварії на інженерних мережах і спорудах життєзабезпечення, гідродинамічні аварії на греблях тощо.
НС соціально-політичного характеру пов'язані з протиправними діями терористичного і антиконституційного спрямування: здійснення або реальна загроза терористичного акту (збройний напад, захоплення і затримання важливих об'єктів, ядерних установок і матеріалів, систем зв'язку та телекомунікацій, напад чи замах на екіпаж повітряного або морського судна), викрадення (спроба викрадення) чи знищення суден, захоплення заручників, встановлення вибухових пристроїв у громадських місцях, викрадення або захоплення зброї, виявлення застарілих боєприпасів тощо.
НС військового характеру пов'язані з наслідками застосування зброї масового ураження або звичайних засобів ураження, під час яких виникають вторинні фактори ураження населення внаслідок руйнування атомних і гідроелектростанцій, складів і сховищ радіоактивних і токсичних речовин та відходів, нафтопродуктів, вибухівки, транспортних та інженерних комунікацій тощо.
Захист населення – це створення необхідних умов для збереження життя людей у надзвичайних ситуаціях.
Головна мета захисних засобів – уникнути чи максимально знизити ураження населення .
Основні засоби захисту населення:
- попередження населення про можливу загрозу виникнення НС;
- оповіщення населення про НС;
- виявлення обстановки в осередку ураження і можливий вплив на населення вражаючих факторів;
- укриття людей в пристосованих для захисту населення приміщеннях виробничих, житлових і громадських будівлях, в спеціальних захисних спорудах ;
- використання засобів індивідуального захисту органів дихання і шкірних покривів;
- регламентування життєдіяльності населення в умовах зараження;
- проведення заходів медичного захисту;
- евакуація населення із зон НС;
- ліквідація наслідків НС.
До Вашої уваги інформаційні матеріали, розміщені на наступній дошці:
Немає коментарів:
Дописати коментар