Проект "Це моя Україна"

Тема проекту: "Це моя Україна!"
Девіз:
                               Пізнай свій край,
                               Себе, свій рід,
                               Свій народ, свою землю,
                               І ти побачиш
                               Свій шлях у життя...
                                                          Г. Сковорода

Тип проекту: творчо-індивідуальний.

Актуальність проекту

Становлення і розвиток незалежної України, формування нових соціально-політичних відносин можливе лише за умови усвідомлення молодим поколінням особистої відповідальності за долю своєї країни. Відтак, патріотичне виховання учнівської молоді стає важливою складовою частиною процесу формування зрілої особистості – громадянина, справжнього спадкоємця і продовжувача національних традицій з активною громадянською позицією. Адже патріотизм – одне з найглобальніших людських почуттів, закріплених віками і тисячоліттями, що поєднує в собі любов до своєї Вітчизни, рідної землі, свого народу, своєї матері, бажання зберегти історично-культурну спадщину і готовність до їх захисту.

В основі системи патріотичного виховання має бути національна ідея як консолідуючий чинник розвитку суспільства і нації в цілому.

Провідною ідеєю проекту «Це моя Україна!» (далі – Проект) є формування у дітей та молоді патріотизму, сучасної національної ідентичності, національної гідності.

Основні поняття

Патріотизм – це любов до Батьківщини, відданість своєму народові, готовність для них на жертви й подвиги.
Патріот – той, хто любить свою Батьківщину, відданий своєму народові, готовий для них на жертви й подвиги.
Патріотичне виховання – процес цілеспрямованого, систематичного, організованого та планомірного впливу на свідомість і поведінку молоді щодо формування почуття любові до Батьківщини через виховання високих громадських, моральних, психологічних, професійних і фізичних якостей, необхідних для реалізації інтелектуального та творчого потенціалу особистості в інтересах всебічного розвитку суспільства, забезпечення безумовної готовності до захисту Вітчизни.

Мета проекту

Метою Проекту є формування ціннісного ставлення до держави, суспільства, мови, сім’ї, самого себе; почуття особистої відповідальності за долю своєї держави та українського народу, виховувати любов до рідного краю, дбайливе ставлення до скарбів Батьківщини.

Завдання Проекту
  • Організація виховної роботи та змістовного дозвілля учнів патріотичного спрямування, успадкування духовних надбань українського народу
  • Виховання дисциплінованості, сумлінності та чесності, поваги до Конституції України, Законів України.
  • Виховання у дітей та учнівської молоді шанобливого ставлення до державних символів – Державного Герба України, Державного Прапора України і Державного Гімну України, почуття громадянства, освіченості, формуванню національної свідомості, належності до рідної землі.
  • Забезпечення духовної єдності поколінь, підтримка та пропагування сімейних цінностей через проведення виховних заходів разом з батьками.
  • Створення та наповнення інформаційних ресурсів з питань патріотичного виховання, а саме: постійно висвітлювати події, пов'язані з даним проектом у публікаціях даного блогу (Ми - клас-с-с!), а також створити друковану книгу "Це моя Україна".

Нормативно-правова база
Закони України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про молодіжні та дитячі громадські організації», «Про захист суспільної моралі»

Розробник Проекту: класний керівник 6-А класу Станіславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. К.Й. Голобородька Квадріціус Л.В.

Учасники Проекту: педагоги, діти, батьківська громадськість, органи місцевого самоврядування, громадські організації, дитячі громадські об’єднання, культурно-освітні установи, засоби масової інформації та всі небайдужі.

Термін реалізації Проекту: 2015-2016 навчальний рік з наступним продовженням та розвитком.

Характеристика Проекту:
  • за кінцевим результатом: освітньо-виховний;
  • за кількістю учасників: масовий;
  • за тривалістю: довготривалий;
  • за характером контактів: внутрішньо-зовнішній;
  • домінуючий вид діяльності: творчий.
Події



На уроці учні 6-А класу та їх батьки розпочали проект "Це моя Україна!", на якому почали писати свою книгу про Україну.




…Усе живе вимагає уваги й поваги. Ніякі твори мистецтва не замінять картин незайманої природи. Тому учні 6-А класу Станіславської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. К.Й. Голобородька вирішили відпочиваючи дослідити балки.
Для кожної людини образ Батьківщини неодмінно пов’язаний із знайомими з дитинства, а тому такими неповторними і рідними краєвидами. Під час походу учні дізналися, що наше рідне село Станіслав розташоване у степовій зоні, але порізане дивовижними балками, які не схожі одна на одну. І наша стежка проходила через балку за селом.



ЛИСТ У КОНВЕРТІ


8 жовтня 2015 року, відбувся виховний захід "Лист у конверті"...



День захисника України


13 жовтня 2015 року, 6-ті класи разом із всіма учнями Станіславської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. К.Й. Голобородька започаткували нову традицію - святкувати День захисника України...




Учні 6-А класу в День української писемності та мови написали незвичний диктант.

Детальніше...



24 березня у рамках проекту "Це моя Україна" відбулася зустріч вчителів, батьків і учнів 6-А класу з метою виховувати у дітей глибоке почуття любові до своїх батьків, почуття власної вдячності; надати батькам можливість пишатися своїми дітьми, розпові­сти про них щось таке, що відомо лише їм; у якійсь мірі сприяти взаєморозумінню між батьками і дітьми.

Немає коментарів:

Дописати коментар